Masážní salon "Zlaté slunce"
Rožmitálova 14, Blansko

Altantuya Gungaa
masérka

objednávky: tel. 702 600 577

 

 

Klasická rekondiční a relaxační masáž

Bolesti zad a šíje jsou nejčastějšími obtížemi, se kterými lidé přichází a přejí si masáž. Při pracovních pohybových stereotypech zatěžujeme nebo i přetěžujeme zejména ty svaly, které nám umožňují vzpřímenou polohu těla. Trvalým zatěžováním dochází k jejich mohutnění i ke zkrácení, což bývá prvotní příčinou bolestí zad. Někteří lidé nedovedou při velkém psychickém zatížení a soustředění relaxovat svalstvo zad a šíje. Svaly jsou tak trvale napjaté a vyvolávají bolesti. Mnohé potíže mají svůj původ v šíjovém svalstvu. Často bývají svaly v oblasti šíje zkráceny, dochází ke svalové nevyváženosti. Trvale napjaté svaly pak vyvolávají bolesti, jsou to i bolesti hlavy, zvláště migrény. Rovněž tlak v očích, rozmazané vidění, hučení v hlavě, mravenčení rukou, závratě mohou pocházet mimo jiné i z oblasti šíje. Těmto obtížím bychom měli věnovat větší pozornost, záda a šíji procvičovat a protahovat, dopřávat si pravidelné masáže.

Klasická masáž zad a šíje patří mezi masáže, které se více orientují na fyziologické hledisko. Ale i tato masáž přináší velkou úlevu při celkovém napětí. Klasická masáž využívá dlaně a prsty, hmaty se opakují a střídají tak, že se uvolňuje a regeneruje svalstvo a svalové spasmy. Masáž je přizpůsobena potřebám klienta a lze se zaměřit na případné problematické partie. Hlubšími masážními hmaty lze rozrušit některé svalové zatvrdliny. Zejména po nadměrné fyzické námaze při sportu mohou být některé svaly bolestivé a masáž pomáhá tyto svaly zregenerovat a uklidnit. Můžete zvolit klasickou masáž zad a šíje nebo se třeba zaměřit na unavené nohy a užít si kompletní samostatnou masáž nohou. Vhodně zvolené přírodní éterické oleje mohou ještě účinek masáže a to nejen té klasické, podpořit.


 

Účinky Klasické rekondiční masáže

Masáž vyvolává hlubší dýchání, větší rozšíření krevních cév a kapilár, podporuje tak krevní oběh a napomáhá lepšímu okysličování krve. Zvýšený krevní oběh znamená také účinnější rozvod živných látek v těle a můžeme tak masáží pomoci zmírnit řadu zdravotních problémů, včetně bolestí hlavy a zažívacích potíží. Masáž také působí příznivě na kůži, odstraňuje odumřelé buňky, to má za následek svěžejší vzhled kůže. Masáž má navíc přímý pozitivní dopad na celý svalový systém těla. Uvolňuje a natahuje napjaté, zkrácené svaly a pomáhá tak obnovit přirozenou pružnost těla. Nepoužívané a ochablé svaly masáží zpevňujeme. Fyzický efekt se také projevuje na činnosti lymfatického systému. Správně vedenou masáží podporujeme a zrychlujeme celý metabolismus, posilujeme imunitní systém. Masáž pomáhá tělu lépe vylučovat kyselinu mléčnou a další chemické odpadní látky, které způsobují pocit nepohody v kloubech a svalech. Blahodárně masáže působí na vaši mysl a emoce. Nahromaděné napětí v těle je uvolněno a zátěž je odstraněna, což má za následek zvýšený pocit lehkosti a štěstí. Tyto emocionální posuny mají souvislost s hormonálními změnami, k nimž v těle během masáže dochází. A tak se stává, že někteří klienti, podrobující se masážím, hovoří o pocitu hlubokého míru, klidu a vnitřní vyrovnanosti, nebo se alespoň cítí ve svém těle uvolněně a pohodlněji.


 

Kontraindikace Klasické rekondiční masáže

Kontraindikací nazýváme stav, kdy nelze masáž provádět vůbec (kontraindikace celková neboli absolutní), nebo nelze provádět masáž určitých částí těla (kontraindikace místní neboli relativní).

Kontraindikace celkové

Horečnatá, infekční nebo akutní zánětlivá onemocnění.
Nádorová onemocnění – probíhající léčení.
Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog.
Bezprostředně po jídle.

Kontraindikace místní

V místě poranění, zlomenin, rozsáhlejšího zhmoždění, popálenin apod.
V místě křečových žil.
Břicho žen při menstruaci a v prvním trimestru těhotenství

 

Masáž zad a šíje

Únava po náročném dni, stres a málo pohybu. Večer jsme bez energie, tělo bolavé a ztuhlé. Masáží si dopřejme zaslouženou slast, nechme se hýčkat a dovést k maximálnímu uvolnění.

Záda jsou největší tělesnou plochou a zároveň představují společně se šíjí a rameny místo nejčastějšího napětí a bolesti z únavy. Masáž odstraňuje následky velké psychické i fyzické zátěže, je vhodná jako preventivní i léčebný prostředek. Tato příjemná forma relaxace je vhodná tam, kde šíjové, trapézové a zádové svalstvo je ztuhlé jednostrannou zátěží, dlouhodobým sezením, zablokované v důsledku nerovnoměrné námahy či nevhodného prudkého pohybu, stresem nebo dlouhotrvající prací u počítače. Uleví při bolestech hlavy a krční páteře, napomůže správnému dýchání a držení těla, odbourá nahromaděný stres, uvolňuje a zlepšuje psychiku. Vhodně zvolenými masážními hmaty a prostředky lze dosáhnout odezvy nejen v místě působení, ale i v místech vzdálených a následně i v celém organizmu.

Masáž zad a šíje také pomáhá vyplavovat z těla odpadní látky a usazené soli z kloubů, podporuje krevní a energetický oběh, pomáhá při onemocněních pohybového aparátu, při rekonvalescenci svalů a kloubů po zlomeninách či jiných zraněních. Dokáže nás také příjemnou formou uvolnit po stresujícím dni.

 

Masáž hrudníku a břicha

V oblasti břicha a hrudního koše je uložena většina nejdůležitějších životních orgánů, včetně srdce. Sídlí zde i centrum dýchání. Masáž hrudníku a břicha se tedy soustřeďuje na naše nejdůležitější centra, kterým přináší uvolnění od tenzí a napětí.

Masáž hrudníku zahrnuje masáž prsních svalů, hrudní kosti, mezižeberních prostor, stlačování hrudníku, u žen je hrudník masírován jen v oblasti dekoltu a dolních žeber, prsa jsou samozřejmě zakryta ručníkem. Procedura je zakončena závěrečným zklidněním celé hrudní části. Mezi pozitivní účinky patří uvolnění hrudní kosti a okolních struktur. Zpřístupnění hrudního koše usnadňuje hluboké přirozené dýchání, podporuje lepší okysličení organismu a jeho celkové ozdravění. Masážní hmaty přinášejí úlevu při jakýchkoliv tenzích vyvolaných průduškovými onemocněními nebo astmatem.

Masáž břicha sestává převážně z krouživých hmatů podobných hlazení, tření a z velmi jemných hnětení břišních svalů a bočních partiích stěny břišní. Touto masáží lze zmírnit špatné trávení a uklidnit nervy a také aktivuje a zlepšuje funkce vnitřních orgánů.

Tento typ masáže odplavující stres a napětí v oblasti břicha a hrudníku je obzvláště vhodný pro psychicky a citově zatížené osoby nebo pro jedince, kteří fyzicky namáhají tyto svalové partie. Při použití vhodného oleje má masáž hrudníku nezanedbatelný kosmetický účinek a samotné aroma olejů je příjemným relaxačním doplňkem.

 

Masáž nohou

Těžké a unavené nohy? Kdo by o ně stál. Vraťte svým nohám lehkost. Zátěž, kterou musejí snášet je veliká a péče, kterou jim často dáváme není ani zdaleka odpovídající. Uklidnění a harmonie pro naše nohy znamená to samé pro naše celé tělo a každodenní vnitřní soulad.

Naše tělo bývá velmi přetěžované dlouhým sezením, či stáním. Končetiny jsou pak unavené, často natékají. To vše provází bolest způsobena špatnou funkcí lymfatického systému.

Masáž dolních končetin je velmi oblíbená pro své léčebné účinky a omezení rizika tvorby civilizačních nemocí, které jsou spojeny s poruchami krevního oběhu. Masáž nohou je uvolňujícím i léčebným dárkem pro naše tělo. Tato terapie zlepšuje krevní a lymfatický oběh, navozuje déletrvající pocit uvolnění, zbavuje únavy i bolesti a udržuje člověka v dobré fyzické i psychické kondici.

 

Masáž celého těla

Odpočiňte si od všední reality, načerpejte novou energii a obnovte svoji vnitřní harmonii. Prožijte intenzivní masáž celého těla. Od nepaměti jsou dobře známé účinky masáží. Masáže přináší úlevu namožených svalů, přispívají k celkové regeneraci, relaxaci, uvolnění těla a mysli. Pokožka se prokrví, tonizuje a harmonizuje. Celková masáž těla Vás znova nastartuje.

Masáž celého těla, jak název napovídá, zahrnuje masáž zad, rukou, nohou, hrudníku a břicha. Celá sestava je zaměřená na zharmonizování a uvolnění celého těla, jako energetického systému. Základní masážní tahy stimulují nervová zakončení ve svalech, kůži a podkoží, odstraní se povrchové vrstvy kůže, čímž se zvýší sekrece potních žláz a normalizuje se kožní napětí. Masáž pomáhá odstraňovat bolesti, vyplavovat z těla odpadní látky, zlepšuje prokrvení pokožky i svalů a uvolňuje ztuhlé oblasti. Vede ke zlepšení vstřebávání otoků, snížení svalové únavy. Masáž má velký vliv na centrální nervový systém, který zpětně ovlivňuje vnitřní tkáně a orgány a tím blahodárně působí na celý organismus.

Masáž je vhodná i při onemocněních pohybového aparátu, rekonvalescenci svalů a kloubů, po zlomeninách, či jiných zraněních. Ocení ji také jedinci, kteří dlouhodobě posedávají v kanceláři či autě. Budete velmi překvapeni jak jemným způsobem je možno pomoci snížit stres a napětí způsobené fyzickými poruchami.

 

Relaxační masáž obličeje

Obličejová masáž patří k nejstarším léčivým metodám na světě.

Vznik tohoto nejstaršího masážního umění je přisuzován asijským kulturám. Obličejová masáž, stejně jako klasická masáž, byly vždy součástí podpory zdraví a zvyšování výkonnosti.

Díky příjemným dotykům na kůži během obličejové masáže je kůže lépe prokrvena a získává svěží vzhled a odpočinutý výraz. Dokonce i malé známky stárnutí, jako flíčky nebo otoky mohou být díky této masáži znatelně redukovány. Přes linie meridián a nervová zakončení dochází během obličejové masáže k uvolnění svalstva a k vyrovnání energií. Odumřelé kožní buňky jsou jemně odstraněny. Obličejová masáž působí také jako blahodárný  jemný facelifting.

 

NAVRCHOLU.cz